Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gndlf » Tue Jun 08, 2021 4:25 am

@ihatevisa Yani, yaklaşık 10 ayı doldurdunuz mu ? Biraz abartmışlar artık ama bunun da örnekleri var, ve en azından irtibata geçince yanıt aldınız....
gndlf

New postby ihatevisa » Tue Jun 08, 2021 7:05 am

gndlf wrote:@ihatevisa Yani, yaklaşık 10 ayı doldurdunuz mu ? Biraz abartmışlar artık ama bunun da örnekleri var, ve en azından irtibata geçince yanıt aldınız....

Biraz kelime oyunu olacak ama ilk 10. ayi doldurdum. Ikinci 10. ayin ilk ayini yedim :) Artik home office yanit da vermiyor deli bu diyorlar hergun mesai basladiginda ariyorum :)
ihatevisa

New postby derin » Wed Jun 09, 2021 9:52 pm

Herkese merhaba, 24 aralik online 15 subat parmak izi bugun 3 yillik sonucumuz geldi. Sirket ltd, nino var. Bekleyen herkese once sabir ve bol sans.
derin

New postby esraersal » Thu Jun 10, 2021 9:02 am

derin wrote:Herkese merhaba, 24 aralik online 15 subat parmak izi bugun 3 yillik sonucumuz geldi. Sirket ltd, nino var. Bekleyen herkese once sabir ve bol sans.

Merhaba
Tebrikler, ilk uzatma basvurunuz muydu?
esraersal

New postby endomurat » Thu Jun 10, 2021 10:41 pm

Merhaba,

24 Aralik online
18 Ocak parmak izi

Bugun ilk once mail geldi iste standart exceptional filan diye, 2-3 saat sonra da 1 yillik uzatma maili geldi.

Sebep ise nino olmamasi, oysa 2020 Mart basinda geldigimi gelir gelmez nerede ise zaten lockdown oldugunu, 2-3 defa basvurdugumu gelen abuk subuk cevaplari hepsini eklemistim, zaten almak icin ugrastiginizi gorduk o nedenle 12 ay daha verdik demisler saka gibi.

Geri kalanlarin hepsi tam idi, neyse en azindan belirsizlikten iyidir diyorum.

Bekleyenlere bol sans ve sabir gercekten.
endomurat

New postby derin » Fri Jun 11, 2021 4:50 pm

esraersal wrote:
derin wrote:Herkese merhaba, 24 aralik online 15 subat parmak izi bugun 3 yillik sonucumuz geldi. Sirket ltd, nino var. Bekleyen herkese once sabir ve bol sans.

Merhaba
Tebrikler, ilk uzatma basvurunuz muydu?

Merhaba çok teşekkürler, ilk uzatmamızdı nino vardı, bir süre tanıdığımızda kaldığımız için kira derdimiz yoktu. 20bin fatura kesmiştim.
derin

New postby ffax » Fri Jun 11, 2021 6:17 pm

endomurat wrote:Merhaba,

24 Aralik online
18 Ocak parmak izi

Bugun ilk once mail geldi iste standart exceptional filan diye, 2-3 saat sonra da 1 yillik uzatma maili geldi.

Sebep ise nino olmamasi, oysa 2020 Mart basinda geldigimi gelir gelmez nerede ise zaten lockdown oldugunu, 2-3 defa basvurdugumu gelen abuk subuk cevaplari hepsini eklemistim, zaten almak icin ugrastiginizi gorduk o nedenle 12 ay daha verdik demisler saka gibi.

Merhabalar, bahsettiğiniz size attıkları mail "başvurunuz complex olduğu için incelememiz 6 aydan fazla sürebilir" maili mi?
ffax

New postby Cgr » Fri Jun 11, 2021 7:37 pm

hisarkaya wrote:Ikinci 3 yillik uzatma icin 14 Kasim 2020'de basvuru yaptik. 11 Aralik 2020'da parmak izi verdik. Basvurudan 6 ay sonra, 13 Mayıs 2021'de mulakat girdim. Henuz herhangi bir sonuc almis degilim. Daha once mulakata girecek kisilerin rastgele cagirildigini tahmin ediyordum fakat kendi mulakattim esnasinda sorulan bazi sorulardan dosyamin mulakattan once incelenmis oldugunu ve bu sebeple mulakata cagirildigimi farkettim. Yani mulakat piyangosu pek de rastgele degilmis. En azindan kendi adima. Hayirlsi. Beklemeye devam.

Sizinle yaklasik ayni tarihlerde (bir ay kidemliyim:)) ayni surece tabi olmus, ayni izlenimleri edinmis ve sonuc olarak ayni durumda(beklemede)yiz :)) Mulakati yapanlarin, taseron firma olup spontane sorular sordugunu dusunurken dosyama oldukca hakim olduklarini farkettim. Sorularin yaklasik 80% i, standart sorulardi ama geri kalan sorular bana ilginc geldi (orn: Turkiye' de aldiginiz sertifikalar icin online egitim mi aldiniz yuzyuze egitim mi ve sertifikalari alis tarihleriniz?!) Yeni faturalarimda, fatura icerigimi daha cok detaylandiriyorum artik...
Cgr

New postby esraersal » Fri Jun 11, 2021 9:28 pm

Cgr wrote:
hisarkaya wrote:Ikinci 3 yillik uzatma icin 14 Kasim 2020'de basvuru yaptik. 11 Aralik 2020'da parmak izi verdik. Basvurudan 6 ay sonra, 13 Mayıs 2021'de mulakat girdim. Henuz herhangi bir sonuc almis degilim. Daha once mulakata girecek kisilerin rastgele cagirildigini tahmin ediyordum fakat kendi mulakattim esnasinda sorulan bazi sorulardan dosyamin mulakattan once incelenmis oldugunu ve bu sebeple mulakata cagirildigimi farkettim. Yani mulakat piyangosu pek de rastgele degilmis. En azindan kendi adima. Hayirlsi. Beklemeye devam.

Sizinle yaklasik ayni tarihlerde (bir ay kidemliyim:)) ayni surece tabi olmus, ayni izlenimleri edinmis ve sonuc olarak ayni durumda(beklemede)yiz :)) Mulakati yapanlarin, taseron firma olup spontane sorular sordugunu dusunurken dosyama oldukca hakim olduklarini farkettim. Sorularin yaklasik 80% i, standart sorulardi ama geri kalan sorular bana ilginc geldi (orn: Turkiye' de aldiginiz sertifikalar icin online egitim mi aldiniz yuzyuze egitim mi ve sertifikalari alis tarihleriniz?!) Yeni faturalarimda, fatura icerigimi daha cok detaylandiriyorum artik...

Basvuru sirasinda evraklari teslim alanlar, taseron firma calisanlari fakat mulakati yapanlar, Home office calisanlari diye biliyorum ben. Yani immigration memurlari.
esraersal

New postby Slimshady18 » Sat Jun 12, 2021 9:21 am

ECAA ilk basvuru. 31 Aralik online ,17 Subat parmak izi. Exceptional maili geldi dun. Bu maili alip isi olumlu olan oldu mu( olumludan kastim onay yada 3 yillik vize onayi) zira UK den ilk basvuru yapan birisine once bu mektup 5 gun sonra red, burada endomurat a da 1 yillik gelmis. Bunun aksi durum gordunuz mu
Slimshady18

New postby arenadel87 » Sat Jun 12, 2021 10:24 am

Slimshady18 wrote:ECAA ilk basvuru. 31 Aralik online ,17 Subat parmak izi. Exceptional maili geldi dun. Bu maili alip isi olumlu olan oldu mu( olumludan kastim onay yada 3 yillik vize onayi) zira UK den ilk basvuru yapan birisine once bu mektup 5 gun sonra red, burada endomurat a da 1 yillik gelmis. Bunun aksi durum gordunuz mu

Merhabalar. Bu mail bana mart sonu geldi henüz sonuç yok. Red alan kişinin neden aldığı çok önemli. Bu güne kadar red alan bir kişi gördüm. Bizzat kendisi ile telefonda görüştüm. Onun sorunu evrak eksikliğiydi. (Muhasebesel hiçbir döküman eklenmemiş). Bunun dışında red alan ne duydum ne gördüm. Her dosya kendi içinde değerlendirilip sonuç veriliyor. Eğer başvurunuzdan eminseniz ve bir problem olmadığını düşünüyorsanız beklemekten başka bir çareniz yok.

Şu da bir gerçek ki red alan biri varsa gelip foruma ben şu şu hatadan dolayı red aldım gibi geri bildirimde bulunur mu bilmiyorum.

Herkese bu süreçte sabır diliyorum. Kafanıza çok takmayın olacağı olacak sonuçta. Şu saatten sonra bir şey değiştiremezsiniz. Rahat olun
arenadel87

New postby esraersal » Sat Jun 12, 2021 11:34 am

Slimshady18 wrote:ECAA ilk basvuru. 31 Aralik online ,17 Subat parmak izi. Exceptional maili geldi dun. Bu maili alip isi olumlu olan oldu mu( olumludan kastim onay yada 3 yillik vize onayi) zira UK den ilk basvuru yapan birisine once bu mektup 5 gun sonra red, burada endomurat a da 1 yillik gelmis. Bunun aksi durum gordunuz mu

O mail ve bir benzeri herkese geliyor merak etmeyin. Standart bir email benim fikrime gore.
esraersal

New postby gndlf » Sun Jun 13, 2021 12:11 am

Mülakata katılan arkadaşlar,
Sizi önceden arıyorlar mı? Yani: "haftaya çarşamba hazır ol seni arayacağız" şeklinde ? Yoksa, çat kapı; hazırsan sorulara başlıyoruz şeklinde mi?
Teşekkürler
gndlf

New postby Seyma Burcu » Sun Jun 13, 2021 9:38 am

Herkese merhaba,
vizemiz an itibariyle 4 buçuk ay sonra gelmiştir.
Şükür..
3 yıllık aldık; darısı tüm bekleyenlerin başına…
Fakat şöyle bir durum var: sanıyorum memur hatası olacak, mektubun üst paragrafında “3 yıllık vizenizi teyit etmek için yazıyorum.” diyor ama alt paragrafta yazdığı açık tarihte vizenin 1 yılını yemiş!
Vize bitiş tarihimiz 20 Ocak 2021’idi.
Biz başvuruyu 29 Ocak 2021 tarihinde parmak izine giderek noktaladık.
Bu durumda 20 Ocak 2024 olması gereken vize bitiş tarihini, 20 Ocak 2023’e kadar kalabilirsiniz olarak yazmış.
İki sorum var sizlere:
Soru 1:
Gov.uk üzerinden düzeltilmesi için klasik adımları izledik (brp ile ilgili sorunlar sayfası üzerinden) ve bize işleme alınmıştır diye mail geldi. Sanırım 20 güne en geç cevap geliyormuş. Bunun dışında yapmamız gereken ya da şu yoldan da gidebilirsiniz diyebileceğiniz bir şey var mı?
Soru 2:
Brp geldikten sonra 1 hafta içinde polis kaydına gitmek gerek.
Ama biz bu durumda düzeltilmiş brp kartlarını beklemek zorundayız.
Bunu bir yere bildirmemiz gerekiyor mu, ve öyleyse orası neresi?
Sorularıma yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.
Seyma Burcu

New postby endomurat » Sun Jun 13, 2021 11:07 pm

ffax wrote:
endomurat wrote:Merhaba,

24 Aralik online
18 Ocak parmak izi

Merhabalar, bahsettiğiniz size attıkları mail "başvurunuz complex olduğu için incelememiz 6 aydan fazla sürebilir" maili mi?

Merhaba,
Evet o mail, standart yollanan, ancak 2-3 saat sonra dedigim gibi uzatma maili geldi, ben de sasirdim cunku en azindan 3-5 gun sonra haber cikar diyordum.
endomurat

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü