Board index Alaturka Londra Emlakçı

Hangi bölgede yaşamalı?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby erdincyilmazel » Sat Aug 30, 2008 5:24 pm

Diyelim ki iş aramıyorsunuz, evden çalışacaksınız, nerede olduğunuzun bir önemi yok, hangi şehire yerleşirdiniz? Şuanda tam bu durumdayım, koca ülkede yer beğenmeye çalışıyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kalabalık olmayan, doğası güzel, arada çıkıp birşeyler yapabileceğim ve mümkünse londra merkeze çok uzak olmayan bir yerde yaşamayı arzu ediyorum. Londra merkeze yakın kasabalar ya da çevre şehirler olabilir.

Bilmiyorum belki de aranızdan boşver londrayı, edinburgh'a ya da glasgow'a git diyen de çıkabilir.
erdincyilmazel

New postby deep » Sat Aug 30, 2008 6:18 pm

Kingston, güney londra'da hem sakin hem nezih hem de merkeze cok uzak sayılmaz (trenle Waterloo 40 dk).

Aynı sekilde Surrey - Londra sınırları da güzel bence.

Genel olarak güneybatıya bir bak derim naçizane.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Sat Aug 30, 2008 10:06 pm

güneydoğu ekolüde benim çok duyduğum bir bögle. Kent mesela. Aynen Kingston gibi tren ile 40 dakika.
haphazard
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sat Aug 30, 2008 10:14 pm

Reading,trenle 39,5 dakika.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby abbulu » Sat Aug 30, 2008 10:40 pm

Epsom
london bridge 40dk civarı
abbulu
ROGER WATERS

New postby davsan » Sun Aug 31, 2008 7:39 am

ben de guney bati derim. sanirim kuzey bati da bayagi guzelmis, ama ben hic gitmedim.

hatta neden brighton olmasin??? deniz de var! watreloo'yda da sadece 1 saat.
davsan
BAŞKAN

New postby mehmet_nt » Sun Aug 31, 2008 12:55 pm

Valla ben Londra'ya gelen herkese Clapham Common, Clapham Junction tarafini oneriyorum, tamam sakin-sessiz oldugu soylenemez ama son derece nezih, parklari ve insanlari guzel ve keyifli bir bolge, Kinston'un biraz daha sehir icisi gibi geldi bana...
bilgi paylastikca cogalir...
mehmet_nt

New postby hcho » Sun Aug 31, 2008 3:35 pm

Heathrow'un cevresindeki bolgelere bak derim. Turkiye'ye ve Avrupa'ya gidis gelsiniz kolay olur. Middlesex ya da Surrey'deki kasabalar olabilir, cogu da Londra'ya 30-40 dakika arasinda bir tren yolculugu mesafesinde.

Cok ucmayiz diyorsaniz guney sahilindeki sehir ve kasabalara bir bakin. Brighton, Bournemouth, Plymouth, Torquay, Devon falan gibi yerler cok sevimli.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Mon Sep 01, 2008 5:18 pm

ankara,izmir ve istanbul da yasadiktan sonra bana londra merkez de kasaba gibi geliyor, her yer yesil, istanbula kiyasla trafik yok denebilir bile ki genelde 2-3. bolgede ikamet edilince ben sehirden kopmusum gibi hissediyorum. sokaklar bos.
farnborough/guildford/woking taraflari sessiz sakine benziyor guney bati olarak.

brighton icin sirf gay dolu dedi arkadasim, gitmedim bilemiyorum.
mindbender
ROGER WATERS

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 3:06 pm

Arkadaşlar ben "cemiyet" forum başlığı altında güvenli bölgelerle ilgili bir başlık açtım. Oradan bize yardımlarınızı bekliyorum. Orada yaşayanların bunu en iyi şekilde bize anlatacaklarını düşündüğüm için bunu en iyi oradaki cemiyet bilir diye düşündüm :D
asliy

New postby Site Memuru » Fri Oct 03, 2008 3:11 pm

Yanlis dusunmussunuz. Cemiyet'e actiginiz basligi kilitledim, Bu tip konular forumun bu bolumunde konusulyor.
Site Memuru
Site Admin

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 3:16 pm

Arkadaşlar başlığımı mezarlığa göndermişler :D buradan devam etmek gerekiyormuş. bu durumda yazıyı buraya taşıyorum. Benim için yaşanabilirlikten çok güvenlik hususu da önemli. O nedenle bu konudaki paylaşımlarınızı da bekliyorum.
Bunu en iyi orada yaşayan arkadaşlarımız bilir. Suç oranının düşük olmasının dışında bütçemizi iyi ayarlamak adına Londra merkeze trenle en hızlı şekilde veya tek seferde aktarma yapmadan ulaşabileceğimiz bölgeler de önem taşıyor diye düşünüyorum. Bu konuda yukarıda bazı arkadaşlar fikirlerini sanırım. Fakat çok fazla güvenli bölge konusuna değinilmemiş. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
asliy

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 3:17 pm

@ Site Memuru
yönlendirmeniz için teşekkürler.
asliy

New postby davsan » Sun Oct 05, 2008 1:15 am

wimbledon'da yasiyorum. gayet guvenli ve sehre ulasimi da kolay diyebilirim. ayni sekilde dulwich'i onerebilirim. ama butcenizi bilmiyourm tabi...

bir de daha bugun oralardan gectigim icin gonul rahatligiyla soyleyebilirim ki streatham, tooting, balham, peckham (bence) kesinlikle yasanacak yerler degil bir hatun icin. buna elephant&castle'i da ekleyim, bi de canning town'u. bu liste uzar gider...
davsan
BAŞKAN

New postby baris » Sun Oct 05, 2008 1:12 pm

ingiltere dunyanin bir cok yerine gore guvenli bir ulkedir. zemin kat pencerelerinde parmaklik olmamasindan anlayabiliriz bunu. etnik restoran ve dukkanlarin az oldugu yerlere ben daha guvenliymis gozuyle bakiyorum. bir de turklerin oldugu yerlerde kendimi guvende hissediyorum. "imdaaat" diye bagirsaniz en azindan biri yardim eder.
istatistikler asagidaki linkte var.

http://maps.met.police.uk/
baris
ROGER WATERS

Next

Return to Emlakçı