Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

teachers in the UK

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby placebo » Sun Sep 07, 2008 9:25 pm

Temmuz'da UK e gelmeyi planlıyorum. Eğitim alanında çalışan arkadaşlar varsa tanışmak bilgi almak isterim. Ücretler, diğer haklar, sertifika programları, öğrenci profilleri, nerde yaşamalı, kiralar, vs. hepsi kabulümdür :)
placebo

New postby denise » Mon Sep 08, 2008 11:15 am

@placebo
londra daki turk egitim musavirliginin sitesinden yararlanabilirsin belki:

http://www.meblem.org.uk/ingilterede_ogretmenlik.html

http://www.meblem.org.uk/turk_okullari.html

turk okullari ile irtibata gecersen yardimci olurlar sanirim

bol sans :)
denise

New postby placebo » Mon Sep 08, 2008 4:37 pm

@denise

teşekkürler, bakalım neler olcak :roll:
placebo

New postby haphazard » Fri Oct 03, 2008 8:58 am

Egitim sektorun de calismiyorum ama bugun underground'da kocaman bir reklam gordum ogretmenlik ile ilgili. Yazdigina gore £47K ya kadar maas veriyorlarmis. Birde £9K tax-free. Ilgili arkadaslar icin;

www.teach.gov.uk
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Fri Oct 03, 2008 12:21 pm

gecenlerde ogretmenler ayaklanmisti bu reklam icin. "biz 23k aliyoruz, kim bu 47k alanlar" diye.
ogretmenler dunyanin her yerinde ortalama maastan cok cok az yuksek alir normalde. hollanda sanirsam buna dahil degil.
23k fena para degil aslinda. 8 hafta tatil oldugunu sayarsak.
baris
ROGER WATERS

New postby shanga » Wed Oct 08, 2008 12:20 pm

@placebo
Ben de bu kasımda londradayım insallah,uzun bi suredir bu konuda arastırma yapıyorum ve bana verilen tavsiyeler de once Turk okullarından baslamam yonunde oldu.Ancak İngiltere'de daha kolay is bulabilmek ve main scale uzerinden maas alabilmen icin QTS(Qualified Teacher Status) edinmen gerekiyor.Bunun icin de universiteler ve okulların ortak organize ettikleri,1yıl kadar suren PGCE kurslarından birine basvurabiliyorsun,ki cok yogun talep nedeniyle cok erken doluyor kontenjanları!Bayagı yogun bi progrm MA yapmıs kadar oluosun!
Bir diger yontem ise OTTP(Overseas Trained Teacher Programme);daha kısa sureli ancak buna basvurabilmek icin halihazırda bi İngiliz okulunda calısıyor olman lazım.
Ben Early Years age range PGCE istiyorum,universite secebilmen icin erken basvuru sart.
http://www.gttr.ac.uk/
shanga

New postby placebo » Sat Jan 10, 2009 8:03 pm

@shanga
Tebrik ederim, sonunda müjdeli haberler gelmeye başladı. :) darısı başımıza. Ben Nisanda başvurumu yapabilicem. Haziran sonuna kadar da çalışıyor olacağım, Ağustosta da eşimle beraber gitmeyi planlıyoruz. Sub teacher olarak iş ayarlayıp OTTP almak istiyorum. Siz zaman gidiyorsunuz? Verdiğiniz linke baktım, hangi branşta çalışacaksınız. Şehire karar verebildiniz mi,
placebo

New postby baris » Sat Jan 10, 2009 10:20 pm

Konuyla ilgisi yok ama baslikla ilgisi var;
Turkce baslik kullansak? Hepimiz ingilizce ve Turkce biliyoruz mazallah bir derdimiz yok dille. Burada yaziyor olmamizin tek sebebi de ayni dili konusuyor olmamiz degil mi?
baris
ROGER WATERS

New postby placebo » Sun Jan 11, 2009 11:49 am

Problem olacağını düşünmemiştim, benim de dillerle bi alıp veremediğim yok elbet, isterseniz başlığı Türkçe olarak değiştirelim,
placebo

Return to der Karrierismus