Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

JPMorgan'da çalışmak

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby burcukt » Fri Oct 17, 2008 10:38 am

merhaba,
JPM.de iş çalışabilmek için ne gibi özelliklere sahip olmak gerekir?Analyst olabilmek için?
forumun yeni üyesine konu ile ilgili yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler
burcukt

New postby abbulu » Fri Oct 17, 2008 2:52 pm

ilk once basvurmak sonra mulakatlari gecmek ve teklif geldiginde teklifi begenmek.

sonra ise baslamak.
abbulu
ROGER WATERS

New postby baris » Fri Oct 17, 2008 3:17 pm

our employees are committed to creating an open, entrepreneurial and dynamic workplace that is built on a meritocracy and allows each employee to contribute to the best of his or her ability.

Turkce meali: Tum varligim JPM'e armagan olsun.
baris
ROGER WATERS

New postby burcukt » Fri Oct 17, 2008 3:48 pm

varlıkları zenginleştirmek gerek sanırım armağan etmeden önce ...armağan etmek kısmına dünden razıyım çünkü..
cv.de nelerin bulunması etkili olur onu merak ediyorum?
burcukt

New postby baris » Sun Oct 19, 2008 6:44 pm

o zaman alin size bir hikaye;
benim peder sabancinin arge laboratuarinda sefti. degil turkiye, dunyanin en iyi arge'si bu laboratuarda yapiliyordu.(organik kimya acisindan) tabii burda calismak icin insanlar siraya girmis durumda.
yeni mezun bir kizla is gorusmesi yapiyorlar ve "biz sizi arariz" cekiyorlar. O gunden sonra isci adayimiz 3 ay boyunca hic durmadan telefonla ariyip durumu soruyor, is cikislarinda gelip 2 kelime konusmaya calisiyor.
Sonucta cok istekli oldugu icin ise aliniyor.
2-3 sene icinde argesa'dan emekli olacak bu insan.
Hayatta tek amaciniz varsa bu da bir taktik.
baris
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Oct 20, 2008 10:41 am

@burcukt
is ilanina ve sirket profiline gore CV ve Cover Letter'ini duzenlersen daha iyi olur. Onun haricinde sana sadece orada calismis biri yardimci olabilir.

@baris
kusura bakma, cevap yazamadim.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby burcukt » Fri Oct 24, 2008 9:13 pm

fikir beyan eden herkese teşekkürler..en iyi çözümün orada çalışan birini bulmak olduğuna karar verdim...adaletsiz seçim :)
burcukt

New postby olamalam » Fri Oct 24, 2008 10:17 pm

bkz. facebook :P
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Sat Oct 25, 2008 2:06 pm

Benim anlayamadigim bir sey var. JP Morgan'da calismak istediginize nasil karar verdiniz? Neden bir baska banka degil de JP Morgan?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby burcukt » Tue Nov 04, 2008 12:58 pm

tekstil mühendisiyim ve türkiye.de tekstil sektörü her bakımdan kötü..bu nedenle bankacı olmaya karar verdim..bir arkadaşım bir dönem JPM.de çalıştı sosyal ve ekonomik imkanların çok iyi olduğundan bahsederdi hep..ama kendisi ingilizdi ve torpille girdiği için oraya ondan nasıl girebileceğimin cevabını almak pek sağlıklı olmadı..bir de yetiştirme programları olduğunu söylemişti..ocak başı gibi londraya yerleşmek istiyorum mba için ve staj başvurusu yapabilmek için neler gerekli olduğunu merak ettim...acaba orada çalışan türk tanıdığı olan var mı?
burcukt

New postby hcho » Thu Nov 06, 2008 9:31 am

Torpil, sosyal imkan...Bu kelimeleri bence Turkiye'de birakin gelirken.

Tek sansiniz yetistirme programi gordugum kadari ile. O da zayif bir ihtimal, batan ya da birlesene bankalarda isini kaybeden binlerce insanla yarisacaksiniz. Sektorde hic tecrubeniz olmamasi cok buyuk handikap olacaktir.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby burcukt » Thu Nov 06, 2008 2:00 pm

hcho:lütfen beni umutsuzluğa düşürme :( ..istemek elde etmenin yarısıdır :)
tecrübe konusuna gelince;daha 24 yaşındayım hiçbişey için geç sayılmaz öyle değil mi?
2 senedir tekstil sektöründe çalışıyorm ve hiçbir ilerleme yok..sektör değiişikliği kaçınılmaz görünüyo..aralık başında gelip 2 hafta bi araştırma yapıp bankacı tanıdıklarımla görüşcem..umarım olumlu bişeyle çıkar..JPM konusunda umutluyum nedense :) çok mu hayalperestim acaba ?! :)
burcukt

New postby mindbender » Thu Nov 06, 2008 3:15 pm

hcho`nun demek istedigi biraz da UK tecrubesi olmamasi olabilir, burada UK disini cok kaale aldiklarini soyleyemem
mindbender
ROGER WATERS

New postby burcukt » Thu Nov 06, 2008 3:27 pm

mindbender:ben de tecrübe edinebilmek için geç kalmış sayılmam sanırım demek istedim,,tamam çok erken değil belki ama geç de sayılmaz öyle değil mi?
anladım kimse oraya gelmemi istemiyo yurttaşlarım bile :(
burcukt

New postby hcho » Thu Nov 06, 2008 3:58 pm

Yatirim bankaciligina girmek, hele baska bir sektorden gecmek icin hic dogru bir zaman degil onu soyluyorum. Hali hazirda bu isi bilen, tecrubeli bir suru adam issiz. Lehman'in calisanlari, Merrill Lynch'tekiler ellerinde CV kapi kapi is araniyor. O CVlerde 5 yil fixed income, 10 yil equities is tecrubesi yaziyor. Simdi sen 2 yil tekstil tecrubenle o adamlarin arasina gireceksin, bilek guresine tutusacaksin. Yenerim diyorsan ne ala...
hcho
BRUCE DICKINSON

Next

Return to der Karrierismus