Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

bir kalemde UK de is kurmak uzerine sorular

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby merci » Fri Oct 17, 2008 6:53 pm

1.Turkiye deki bankacilik kanunu gibi burda da bankacilarin
is kurmalari, ortak olmalari ya da 2.ci bir ise sahip olmalari kesinlikle yasaktir diye bir kanun var mi?

2. ithalat ihracat islerine aracilik ederken kara-zarara karismadan sadece komisyonunu alacak bir sirket kuracak olursam sizce ne uzantili bir sirket kurmam HSMP extension kisminda basimi daha az agritir veya beni ugrastirir.

Bu konulari arastiriyorum. Sizin de katkida bulunabileceginiz linkler veya deneyim/fikirlerinizi buraya eklerseniz cok sevinirim.

Selamlar, :?:
merci
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Oct 20, 2008 8:38 am

2. is konusu genelde isyerinle imzaladigin sozlesmede cozulen bir konu burda. Ilk calistigim is yerinde faaliyet alani ayni olmamak kaydi ile 2. bir is sahibi olmama musaade ediyorlardi. Simdi calistigim yerde ise bu izin yoneticilerin onayina bagli. Kimi yerler hic izin vermiyor diye biliyorum.

HSMP(daha dogrusu artik Tier 1) extensionda problem olmaz, para kazanip, vergisini odedigin surece nasil kazandigina karismiyorlar.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby merci » Thu Nov 06, 2008 11:01 pm

sirketi kurduk
250 kagida patladi.
ayni gun sirketi kurabiliyorsunuz

arada araci firmalar var muhasebecinize gidiyorsunuz
hemen bir telefon aciyor.
sirketi kendi adlarina aciyorlar. ondan sonra hisseleri sana devrediyorlar. Yorgunlugu yok bize, tabi gunahi yukaridaki sekilde
isliyor

Yarin sirkete banka da hesap acacagiz. arkasi yarin
merci
ROBERT PLANT

New postby davsan » Thu Nov 06, 2008 11:58 pm

bankacilarla ilgili, bildigim kadariyla haber vermek gerekiyor bankaya herhangi baska bir gelir kaynagin varsa. sonra bankanin complaince department'i, bankadaki gorevinize gore karar veriyor o ek isi yapip yapamayacagina.
davsan
BAŞKAN

Return to der Karrierismus